Membership Rewards

Tüm harcamalarınızdan Membership Rewards puan kazanırsınız.

American Express Card'ın geleneksel ödül programı Membership Rewards ile harcamalarınızdan puan kazanırsınız. Kazandığınız Membership Rewards puanlarınız ile Online hediye kataloğunda* sizi bekleyen çok çeşitli ürün ve hizmetleri alabilir, American Express Seyahat ve Concierge Hattı: 0212 310 23 15'ten alacağınız tüm hizmetlerin ödemesini gerçekleştirebilir veya Seyahat Programı ile biriken puanlarınızı uluslararası havayolu ve otellerin ödül programlarına çevirebilirsiniz.

 

Membership Rewards Programı Nasıl Çalışır?

American Express Card ile yaptığınız her 1 TL harcama karşılığında ekstrede 1 Membership Rewards puan kazanırsınız. Ayrıca tüm American Express Program Ortaklarında yapacağınız alışverişler size ekstra puan kazandırır. Selects Türkiye Programındaki harcamalardan Membership Rewards puan kazanılamamaktadır. American Express Gold Card ile Yurt içi ve yurt dışındaki tüm seyahat harcamaları (otel, hava yolu, seyahat acentesi) ve yurt dışındaki tüm sektör harcamalarında 1 TL harcama karşılığında ekstrede 10 Membership Rewards puan kazanırsınız American Express Gold Card seyahat ve yurt dışı harcamalarında kazanılan Membership Rewards Puanlar bir sonraki ay kesilecek ilk ekstreye yansıyacaktır.

 

Membership Rewards Programı Nasıl Harcanır?

 • American Express Seyahat ve Concierge Hattı :0212 310 23 15'ten alacağınız tüm hizmetlerin ödemesini, American Express Card ve The Platinum Card için puanlarınızı 2 kat değerli , (Metal The Platinum Card) için 3 kat değerli olarak kullanarak; American Express Gold Card için puanlarınızı 3 kat değerli kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz uçak biletinden araç kiralamaya, çiçek ve pasta gönderiminden bilet alımına kadar birçok hizmetten puanlarınız karşılığında faydalanabilirsiniz.
 • Online Hediye Kataloğu :American Express Card'a özel, teknolojiden giyime, konaklamadan akşam yemeğine kadar değişen çok çeşitli ürün ve hizmetlere puanlarınız karşılığında ulaşabilirsiniz.
  Online hediye kataloğunda sunulan ürünler stoklar ile sınırlıdır.
 • Uluslararası Seyahat Programı : Biriken Membership Rewards puanlarınızı kullanarak, seçkin havayolu şirketlerinden AirFrance, KLM Royal Dutch Airlines, Delta, Etihad Airways, Malaysia Airlines ile uçabilir, upgrade edebilir ya da refakatçi bileti temin edebilirsiniz. Ayrıca Starwood Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts ve Jumeriah Hotels & Resorts gibi dünyanın en seçkin otellerinde konaklayabilir, upgrade edebilir ve ayrıcalıklardan yararlanırsınız.

Alışverişlerinizde ve yurt dışı seyahatlerinizde her zaman American Express Card'ınızı kullanın, yaşayabileceğiniz her türlü sorunu kartınız çözsün. Aracınız yolda kaldığında, yeni aldığınız cep telefonu çalındığında ya da cüzdanınız yurt dışında çalındığında, uçağınız ya da bagajınız geciktiğinde her zaman güvendesiniz.

Membership Rewards Puanınızı Öğrenmek ve Seyahat Programı İşlemini Gerçekleştirmek İçin :Seyahat Programı işlemi sırasında üyelik numarası bilgisi gerekmektedir. Membership Rewards puanlarınızı aktarmak istediğiniz havayolu/otel firmasına ait üyelik numaranız yoksa; havayolu/otel firmasının web sitesi üzerinden üye olmalısınız. Üyelik işlemini gerçekleştirebileceğiniz web siteleri aşağıda yer almaktadır.

Anlaşmalı Havayolu/Otel Web Siteleri :

HAVAYOLU Havayolu Ödül Programı
Etihad Airways Etihad Guest
Air France Air France KLM Flying Blue
KLM Royal Dutch Air France KLM Flying Blue
Delta® Delta SkyMiles®
Malaysia Airlines Sirius
OTEL Otel Ödül Programı
Hilton Hotels Hilton HHonors®
Jumeriah Hotels Sirius
Starwood® Hotels DStarwood Preferred Guest
 • Firma web sitelerinden "Join", "Register" ya da "Sign Up" butonu tıklanarak üyelik oluşturulabilir.

Seyahat Programı Puan Aktarım İşleminizi;

 • www.garantibbva.com.tr- Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'ndan Kartlar menüsünü seçerek,
 • 444 0 700 Garanti BBVA Özel Bankacılık Hattı'nı arayarak,
 • Garanti BBVA Şubeleri'nden,
 • Kart İşlemlerim adımından Seyahat Programı'nı seçerek gerçekleştirebilirsiniz.
 • Seyahat Programı kapsamında dilerseniz Membership Rewards puan tutarı, dilerseniz de havayolu/otel puan tutarı üzerinden puan aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Puanınızın yetmediği durumda kalan tutar kredi kartınızdan satış işlemi ile ödenebilmektedir. Kredi kartınızdan satış işlemi yapılacağı durumlarda işlem mutlaka havayolu/otel puanı tutarı üzerinden gerçekleştirilmelidir. Kullanılabilir Membership Rewards puanınız kadar daha Havayolu/Otel Program Ödülü karşılığı satın alabilirsiniz. (Örn: 1.000 Membership Rewards puanınız varsa, 1.000 Membership Rewards puanınızı kullanabilir ve 1.000 Membership Rewards puanınız karşılığı kadar da kredi kartınız ile satın alabilirsiniz.)
 • İşlem sonucu 5 iş günü içerisinde tarafınıza bildirilmektedir. Aynı gün içerisinde ödül transfer girişi yapılmış işlemlerin iptali gerçekleştirilebilir.