Şirket Hakkında

American Express adı ve logosunun yanı sıra American Express® simge ve tasarımı ile bu sitede yer alan diğer içerik, American Express'in ticari markaları ve fikri mülkiyetidir. Türkiye Garanti BBVA Bankası A.Ş.'nın American Express ticari markaları ve alan adını kullanması lisans sözleşmesine tabidir.

American Express, American Express markalı ürünlerin kullanıma sunulması için 1997 yılından bu yana dünyanın çeşitli bölgelerindeki seçilmiş bir grup lider banka ve finans kuruluşuyla ortaklık kurmuş ve American Express ticaret ağına temsilciler eklemiştir. American Express, ortaklıkları, global altyapısı ve marka adının güçlü cazibesinden faydalanarak, ağını dünya çapında daha da genişletmiştir.

Türkiye Garanti BBVA Bankası A.Ş. ,American Express® Kart Hizmetini 2006 yılında kullanıma sunmuştur. American Express ile yapmış olduğu anlaşma gereği Türkiye Garanti BBVA Bankası A.Ş. Türkiye’de American Express markalı ürünler düzenleme yetkisine sahiptir. Türkiye Garanti BBVA Bankası A.Ş., American Express tarafından verilen lisansı kapsamında düzenlediği American Express markalı ürünlerle ilgili tüm hususları yönetmekle sorumludur.