Sıkça Sorulan Sorular

American Express Selects Programı ile Türkiye'nin en güçlü ve tercih edilen program üyesi restoran, eğlence ve konaklamalarda size özel %20-%10 arasında değişen indirimlerden faydalanırsınız.

Selects Program Üyeleri'nde %20-%10 arasında değişen indirim oranlarından asıl ve ek kartlarınızla aylık maksimum 3.000 TL değerinde indirim kazanabilirsiniz (Metal The Platinum kart için 5.000 TL) Aynı gün aynı iş yerinden yapılan her bir işlemde Green, Gold ve Platinum kartlar maksimum 1.500 TL ve 1 sefer, Metal The Platinum kartlar maksimum 2.000 TL ve 1 sefer online indirim kazanılabilmektedir.

American Express Card ile yaptığınız restoran harcamalarınızdan %5 indirim, otel harcamalarınızdan ise %3 indirim kazanırsınız. İndirimleriniz otomatik olarak ekstrenize yansır. Fast food harcamaları %5 restoran indirimine dahil değildir. Seyahat acentesi üzerinden yapılan otel harcamalarında %3 otel indirimi kazanılmaz.

American Express Card'la bir hesap kesim dönemi boyunca %5 restoran ve %3 otel indirimlerinden ayda toplam 300 TL, yılda toplam 3.600 TL indirim kazanabilirsiniz. American Express Gold Card'la bir hesap kesim dönemi boyunca %5 restoran ve %3 otel indirimlerinden ayda toplam 400 TL, yılda toplam 4.800 TL indirim kazanabilirsiniz. The Platinum Card'la bir hesap kesim dönemi boyunca %5 restoran ve %3 otel indirimlerinden ayda toplam 500 TL, yılda toplam 6.000 TL indirim kazanabilirsiniz.

Selects  program üyelerinde %20-%10 arasında kazanılan indirimleriniz, %5 restoran, %3 otel harcamalarınızdan kazandığınız indirimlerinizin kapsamı dışındadır.

American Express Card'ın geleneksel ödül programı Membership Rewards ile harcamalarınızdan puan kazanırsınız. Kazandığınız Membership Rewards puanlarınız ile Online hediye kataloğunda sizi bekleyen çok çeşitli ürün ve hizmetleri alabilir, American Express Seyahat ve Concierge Hattı: 0212 310 23 15'ten alacağınız tüm hizmetlerin ödemesini gerçekleştirebilir.

American Express Card ile yaptığınız her 1 TL harcama karşılığında ekstrede 1 Membership Rewards puan kazanırsınız. Ayrıca tüm American Express Program Ortaklarında yapacağınız alışverişler size ekstra puan kazandırır. Selects Türkiye Programındaki harcamalardan Membership Rewards puan kazanılamamaktadır.

1-Ücretsiz uçak biletinden araç kiralamaya, çiçek ve pasta gönderiminden bilet alımına kadar birçok hizmetten puanlarınız karşılığında faydalanabilirsiniz.
2-Online Hediye Kataloğu :American Express Card'a özel, teknolojiden giyime, konaklamadan akşam yemeğine kadar değişen çok çeşitli ürün ve hizmetlere puanlarınız karşılığında ulaşabilirsiniz.
 

American Express Seyahat ve Concierge Hattı :0212 310 23 15'ten alacağınız tüm hizmetlerin ödemesini American Express Platinum Card için puanlarınızı 2 kat değerli , (Metal The Platinum Card için 3 kat değerli) olarak kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

American Express Seyahat ve Concierge Hattı :0212 310 23 15

The Platinum Card ve American Express Gold Card’ınız ile biletlerinizin sınıfı dikkate alınmaksızın anlaşmalı havalimanı lounge hizmetlerinden yaralanabilirsiniz. The Platinum Card için ayda 1 defa (Metal The Platinum Card için ayda 2 defa ) ücretsiz yararlanabilirsiniz. American Express Gold Card için yurtiçi lounge giriş ücreti 375 TL ödeyerek yararlanabilirsiniz.

Yurt içi Lounge:
-  İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İç ve Dış Hatlarda bulunan " Plaza Premium Lounge "
- Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlarda yer alan "Primeclass Lounge"
- İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç ve Dış Hatlarda yer alan "Primeclass Lounge"
- Milas Bodrum Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde bulunan "Primeclass Lounge" ve Milas Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan "Primeclass Lounge"
- Dalaman Havalimanı İç Hatlar terminalinde yer alan "Primeclass Lounge"

Havalimanına ulaşmanın en konforlu yolu havalimanı transfer ile İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bodrum ve Dalaman'da havalimanı transferinizi yapabilirsiniz. Rezervasyonlarınız için 0 212 310 23 15 American Express ® Seyahat ve Concierge Hattı'nı arayabilirsiniz.

American Express Card sahiplerine Sabiha Gökçen Havalimanı’nda AnadoluJet yolcuları tarafından kullanılan THY İç Hat CIP Lounge Vale noktasında otopark ücretinden 40% indirim sağlanır. Detaylı bilgi: https://www.americanexpress.com.tr/seyahat/havaalani-hizmetleri

The Platinum Card ve American Express Gold Card’ınız ile artık Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Fast Track (Hızlı Geçiş) hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ek bir karta ihtiyaç duymadan ayda ilk geçişiniz ücretsiz, sonraki geçişleriniz için 235 TL ödeyerek hızlı geçiş hizmetinden kolayca yararlanabilirsiniz. Bu hizmet için alınacak ücretler ekstrenize yansıtılacaktır. Fast Track (Hızlı Geçiş) hizmeti gidiş yolcuları için iç ve dış hat terminallerinde, geliş yolcuları için ise sadece dış hat terminalinde verilmektedir. Detaylı bilgi: https://www.americanexpress.com.tr/seyahat/havaalani-hizmetleri

Shopbyamex.com'la Amerika mağazaları size gelsin! Amerika'da ne varsa üç günde kapınızda. Özel tasarım kıyafetler, aksesuarlar, başka hiçbir yerde bulamayacağınız koleksiyon ürünleri ve daha fazlası www.shopbyamex.com'la adresinize teslim. Üstelik size özel müşteri hizmetleri hattı ve indirimli kargo ayrıcalıklarıyla. Detaylı bilgi: https://www.americanexpress.com.tr/hizmetler/shopbyamex