Sıkça Sorulan Sorular

American Express Selects Programı ile Türkiye'nin en güçlü ve tercih edilen program üyesi restoran, eğlence ve konaklamalarda size özel %20-%10 arasında değişen indirimlerden faydalanırsınız.

Selects Program Üyeleri'nde %20-%10 arasında değişen indirim oranlarından asıl ve ek kartlarınızla aylık maksimum 3.000 TL değerinde indirim kazanabilirsiniz (Metal The Platinum kart için 5.000 TL) Aynı gün aynı iş yerinden yapılan her bir işlemde Green, Gold ve Platinum kartlar maksimum 1.000 TL ve 1 sefer, Metal The Platinum kartlar maksimum 2.000 TL ve 1 sefer online indirim kazanılabilmektedir.

American Express Card ile hem yurt içi hem de yurt dışında yaptığınız restoran harcamalarınızdan %5 indirim, otel harcamalarınızdan ise %3 indirim kazanırsınız. İndirimleriniz otomatik olarak ekstrenize yansır. Fast food harcamaları %5 restoran indirimine dahil değildir. Seyahat acentesi üzerinden yapılan otel harcamalarında %3 otel indirimi kazanılmaz.

American Express Card'la bir hesap kesim dönemi boyunca %5 restoran ve %3 otel indirimlerinden ayda toplam 150 TL, yılda toplam 1.800 TL indirim kazanabilirsiniz. American Express Gold Card'la bir hesap kesim dönemi boyunca %5 restoran ve %3 otel indirimlerinden ayda toplam 200 TL, yılda toplam 2.400 TL indirim kazanabilirsiniz. The Platinum Card'la bir hesap kesim dönemi boyunca %5 restoran ve %3 otel indirimlerinden ayda toplam 250 TL, yılda toplam 3.000 TL indirim kazanabilirsiniz.

Selects  program üyelerinde %20-%10 arasında kazanılan indirimleriniz, %5 restoran, %3 otel harcamalarınızdan kazandığınız indirimlerinizin kapsamı dışındadır.

American Express Card'ın geleneksel ödül programı Membership Rewards ile harcamalarınızdan puan kazanırsınız. Kazandığınız Membership Rewards puanlarınız ile Online hediye kataloğunda sizi bekleyen çok çeşitli ürün ve hizmetleri alabilir, American Express Seyahat ve Concierge Hattı: 0212 310 23 15'ten alacağınız tüm hizmetlerin ödemesini gerçekleştirebilir veya Seyahat Programı ile biriken puanlarınızı uluslararası havayolu ve otellerin ödül programlarına çevirebilirsiniz.

American Express Card ile yaptığınız her 1 TL harcama karşılığında ekstrede 1 Membership Rewards puan kazanırsınız. Ayrıca tüm American Express Program Ortaklarında yapacağınız alışverişler size ekstra puan kazandırır. Selects Türkiye Programındaki harcamalardan Membership Rewards puan kazanılamamaktadır. American Express Gold Card ile Yurt içi ve yurt dışındaki tüm seyahat harcamaları (otel, hava yolu, seyahat acentesi) ve yurt dışındaki tüm sektör harcamalarında 1 TL harcama karşılığında ekstrede 10 Membership Rewards puan kazanırsınız.

1-Ücretsiz uçak biletinden araç kiralamaya, çiçek ve pasta gönderiminden bilet alımına kadar birçok hizmetten puanlarınız karşılığında faydalanabilirsiniz.
2-Online Hediye Kataloğu :American Express Card'a özel, teknolojiden giyime, konaklamadan akşam yemeğine kadar değişen çok çeşitli ürün ve hizmetlere puanlarınız karşılığında ulaşabilirsiniz.
3-Uluslararası Seyahat Programı : Biriken Membership Rewards puanlarınızı kullanarak, seçkin havayolu şirketlerinden AirFrance, KLM Royal Dutch Airlines, Delta, Etihad Airways, Malaysia Airlines ile uçabilir, upgrade edebilir ya da refakatçi bileti temin edebilirsiniz. Ayrıca Starwood Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts ve Jumeriah Hotels & Resorts gibi dünyanın en seçkin otellerinde konaklayabilir, upgrade edebilir ve ayrıcalıklardan yararlanırsınız.

American Express Seyahat ve Concierge Hattı :0212 310 23 15'ten alacağınız tüm hizmetlerin ödemesini American Express Platinum Card için puanlarınızı 2 kat değerli , (Metal The Platinum Card için 3 kat değerli) olarak kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

American Express Seyahat ve Concierge Hattı :0212 310 23 15

Membership Rewards puanlarınızı aktarmak istediğiniz havayolu/otel firmasına ait üyelik numaranız yoksa; havayolu/otel firmasının web sitesi üzerinden üye olmalısınız. Firma web sitelerinden "Join", "Register" ya da "Sign Up" butonu tıklanarak üyelik oluşturulabilir. Üyelik işlemini gerçekleştirebileceğiniz web siteleri için detaylı bilgi: https://www.americanexpress.com.tr/odul-programi/membership-rewards.

Seyahat Programı Puan Aktarım İşleminizi;
- www.garantibbva.com.tr- Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'ndan Kartlar menüsünü seçerek,
- 444 0 700 Garanti BBVA Özel Bankacılık Hattı'nı arayarak,
- Garanti BBVA Şubeleri'nden,
- Kart İşlemlerim adımından Seyahat Programı'nı seçerek gerçekleştirebilirsiniz.
Seyahat Programı kapsamında dilerseniz Membership Rewards puan tutarı, dilerseniz de havayolu/otel puan tutarı üzerinden puan aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Puanınızın yetmediği durumda kalan tutar kredi kartınızdan satış işlemi ile ödenebilmektedir. Kredi kartınızdan satış işlemi yapılacağı durumlarda işlem mutlaka havayolu/otel puanı tutarı üzerinden gerçekleştirilmelidir. Kullanılabilir Membership Rewards puanınız kadar daha Havayolu/Otel Program Ödülü karşılığı satın alabilirsiniz. (Örn: 1.000 Membership Rewards puanınız varsa, 1.000 Membership Rewards puanınızı kullanabilir ve 1.000 Membership Rewards puanınız karşılığı kadar da kredi kartınız ile satın alabilirsiniz.)
İşlem sonucu 5 iş günü içerisinde tarafınıza bildirilmektedir. Aynı gün içerisinde ödül transfer girişi yapılmış işlemlerin iptali gerçekleştirilebilir.

The Platinum Card ve American Express Gold Card’ınız ile biletlerinizin sınıfı dikkate alınmaksızın dünyada 700'den fazla havalimanı lounge'ndan yaralanabilirsiniz. The Platinum Card için ayda 2 defa (Metal The Platinum Card için ayda 3 defa ) kendiniz için ücretsiz, sizinle seyahat eden ilk misafiriniz için 95 TL, diğer misafirleriniz için 190 TL ödeyerek yararlanabilirsiniz. American Express Gold Card için 190 TL yerine sadece 95 TL'ye sınırsız sayıda girebilecektir. American Express Gold Card sahibi ile beraber seyahat eden ilk misafiriniz için 95 TL, diğer misafirleriniz için 190 TL ödeyerek yararlanabilirsiniz.

Yurt içi Lounge:
-  İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İç ve Dış Hatlarda bulunan " Plaza Premium Lounge "
- Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlarda yer alan "Primeclass Lounge"
- İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç ve Dış Hatlarda yer alan "Primeclass Lounge"
- Milas Bodrum Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde bulunan "Primeclass Lounge" ve Milas Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan "Primeclass Lounge"
- Dalaman Havalimanı İç Hatlar terminalinde yer alan "Primeclass Lounge"
Yurt dışı detaylı lounge listesi için https://www.loungekey.com/garanti adresini ziyaret ederek hesap oluşturabilirsiniz ve ayrıcalıklarınızı daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Havalimanına ulaşmanın en konforlu yolu havalimanı transfer ile İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bodrum ve Dalaman'da havalimanı transferinizi yapabilirsiniz. Rezervasyonlarınız için 0 212 310 23 15 American Express ® Seyahat ve Concierge Hattı'nı arayabilirsiniz.

American Express Card sahiplerine Sabiha Gökçen Havalimanı’nda AnadoluJet yolcuları tarafından kullanılan THY İç Hat CIP Lounge Vale noktasında otopark ücretinden 40% indirim sağlanır. Detaylı bilgi: https://www.americanexpress.com.tr/seyahat/havaalani-hizmetleri

The Platinum Card ve American Express Gold Card’ınız ile artık Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Fast Track (Hızlı Geçiş) hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ek bir karta ihtiyaç duymadan ayda ilk geçişiniz kendiniz için ücretsiz, sonraki geçişleriniz için 75 TL ve sizinle seyahat eden misafirleriniz için 75 TL ödeyerek hızlı geçiş hizmetinden kolayca yararlanabilirsiniz. Bu hizmet için alınacak ücretler ekstrenize yansıtılacaktır. Fast Track (Hızlı Geçiş) hizmeti gidiş yolcuları için iç ve dış hat terminallerinde, geliş yolcuları için ise sadece dış hat terminalinde verilmektedir. Detaylı bilgi: https://www.americanexpress.com.tr/seyahat/havaalani-hizmetleri

Shopbyamex.com'la Amerika mağazaları size gelsin! Amerika'da ne varsa üç günde kapınızda. Özel tasarım kıyafetler, aksesuarlar, başka hiçbir yerde bulamayacağınız koleksiyon ürünleri ve daha fazlası www.shopbyamex.com'la adresinize teslim. Üstelik size özel müşteri hizmetleri hattı ve indirimli kargo ayrıcalıklarıyla. Detaylı bilgi: https://www.americanexpress.com.tr/hizmetler/shopbyamex